QuNeCo projekt

QuNeCo

Od októbra 2014 beží projekt QuNeCo, ktorý bol podporený projektom ERASMUS+. V rámci projektu sa vytvára partnerstvo medzi organizáciami z Európy: KERIC, Slovensko, AHA, Rakúsko, SEEDS, Island a YUPI, Portugalsko, z Ázie: Wiselinker, Čína, JRP, India a Latinskej Ameriky: ICYE, Honduras, BVBP, Peru, SES Foundation, Argentína. V rámci projektu sa snažíme vytvoriť nové možnosti pre mladých ľudí zo Slovenska na vycestovanie a získanie dobrovoľníckej skúsenosti v týchto nových krajinách.

Počas trvania projektu už svoju EDS skúsenosť získali Kristína a Grétka zo Slovenska v Indii, Adam zo Slovenska a Rakel z Islandu v Číne, Majka zo Slovenska na Islande. V súčasnosti prebiehajú projekty v Hondurase, Peru a Argentíne.

Aby spolupráca bola naozaj dlhodobá, vždy po prvom mesiaci EDS sa idú na projekt pozrieť dvaja pracovníci z európskych organizácii. Vďaka týmot návštevám idú úspešne nielen projekty terajších dobrovoľníkov, ale aj budeme vedieť kvalitnejšie naplánovať spoluprácu na budúcich dobrovoľníckych projektoch.

 

 

AKTUALITY

Informačné stretnutie o EDS

 

27.9. o 10:00

 

Každý, kto uvažujete o tom, že sa stanete dobrovoľníkom, príďte na stretnutie a získate podrobné informácie o EDS a aktuálnych projektoch všade vo svete. Teraz napr. o projektoch vo Fínsku, na Islande, v Indonézii, v Portugalsku, v Španielsku, v Rakúsku, vo Švajčiarsku a iné.

 

KERIC na facebooku

 

Podrobnosti o našich akciách nájdete aj na facebookovej KERIC stránke

ICYE logo original maleeurodeskkysuce-online